BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós pénzből bővül a körgyűrű

2009. december 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megkapta az Európai Bizottság jóváhagyását az M0 budapesti körgyűrű déli szektora M1 és M5 autópálya közötti szakaszának megépítését, bővítését előirányzó magyar nagyprojektre - közölte az ügynökség. Az uniós társfinanszírozás összege 95 milliárd, a projekt kormány által megítélt, Közlekedés Operatív Programból nyújtott támogatása 111 milliárd, összköltségvetése így több mint 120 milliárd forint. A bővítéssel kétszer háromsávos autópályát alakítanak ki leállósávval, illetve fejlesztik a szomszédos csomópontokat is. Megépül 16 felüljáró, egy aluljáró, emellett Hárosnál egy 770 méter hosszú, Soroksárnál pedig egy 500 méter hosszú Duna-híd is. A körgyűrű vonalának kiegészítéseként egy kétszer három sávval és leállósávval rendelkező autópálya is épül, amely az 51-es főutat az M0-M5 csomópontnál közvetlenül köti majd össze a körgyűrűvel.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet