BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Agrárcégeket sújt a rehabilitációs hozzájárulás

2009. december 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megváltozik a rehabilitációs hozzájárulás (rh) mértéke és fizetésének módja január elsejétől, ez pedig tovább nehezíti az agrárfoglalkoztatók helyzetét. A jogszabályváltozás érintheti az összes magyar mezőgazdasági kisvállalkozást - jegyzi meg a Magyar Agrárkamara. Januártól az a vállalkozás, amely 20 főnél több dolgozót foglalkoztat, a továbbiakban köteles lesz a hozzájárulást fizetni. A közhasznú és közmunkásokat foglalkoztatókat, a fegyveres testületek és a kölcsönzött munkásokat foglalkoztató vállalkozásokat azonban nem érinti ez a kötelezettség. Azok a cégek fizetik a hozzájárulást, amelyek nem tudnak a náluk dolgozó munkavállalók 5 százaléka erejéig megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatni. Ennek mértéke 177 600 forint volt eddig évente, az öt százaléknak megfelelő személyekre számítva. A jövő évtől viszont ez az összeg már 964 500 forintra nő egy személyre számítva. Vagyis az a cég, amely például 200 dolgozónak ad munkát és nem foglalkoztat megváltozott munkaképességű dolgozót, tíz ember után már 9,645 millió forint hozzájárulást kénytelen fizetni - tartalmazza a közlemény.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet