A magyarországi mobiltelefon-előfizetések száma a harmadik negyedév végére elérte a 11,8 milliót, ami 11 ezerrel haladja meg az egy évvel korábbi szintet, de 107 ezres csökkenést jelent az előző negyedév végéhez képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A júliustól szeptemberig tartó időszakban a telefonbeszélgetések időtartamának 76 százaléka a mobiltelefonokról indított hívásokból származott. A vezetékes vonalak számának csökkenése mellett egyre népszerűbb a kábelhálózatokon keresztül nyújtott telefonszolgáltatás. A mobilcégek ügyfélkörén belül a havidíjas előfizetések aránya emelkedett, de sokkal kisebb mértékben, mint ahogyan visszaesett a feltöltőkártyás ügyfelek száma. Míg a kezdeményezett hívások száma két százalékkal csökkent, a hívások teljes időtartama négy százalékkal nőtt a mobilpiacon az egy évvel korábbihoz képest.
A vezetékes fővonalak száma 3,1 millió volt idén szeptemberben, ami 77 ezres csökkenést jelent 12 hónap alatt. A KSH jelentése szerint a visszaesés hátterében a mobilforgalom emelkedése, valamint az egyre népszerűbb ingyenes internetes telefonálási lehetőség áll.
Az internet-előfizetések száma 413 ezerrel emelkedett az elmúlt egy évben, s megközelítette a 2,6 milliót. A hozzáférések mintegy kétharmada volt szélessávú kapcsolat a harmadik negyedév végén. Ez a szolgáltatási terület tavaly szeptember óta 5 százalékkal bővült, miközben a vezeték nélküli internetszolgáltatás növekedése jóval dinamikusabb, 44 százalékos emelkedést produkált.
