Elutasította az Alkotmánybíróság (Ab) azt az indítványt, amely az úgynevezett Robin Hood-adó alkotmányosságát támadta. Az alkotmányosságot vitató indítványozó szerint az energiaellátókat terhelő adó indokolatlan és jelentős különbséget tesz az adóztatásban - mondta Sereg András, az Ab sajtófőnöke. Az országgyűlés 2008. november 10-én fogadta el 190 igen szavazattal, 184 ellenében a távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről szóló törvényt, az úgynevezett Robin Hood-adót, amelynek alapján nyolcszázalékos különadót kell fizetniük a nagy energiaellátó és -kereskedő cégeknek. Az Ab hangsúlyozta: önmagában az, hogy a vizsgált esetben a törvényalkotó egy átmeneti időszakra bevezetett egy, az energiaellátókat terhelő új jövedelemadót, nem vet fel alkotmányossági kérdést. Senkinek sincs ugyanis alkotmányos joga az adójogi szabályozás, illetve az ebből fakadó egyes adóterhek változatlanságára.
