BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javulhat a magyar foglalkoztatás

A Manpower munkaerő-piaci mutatójának három százalékpontos csökkenése ellenére a legnagyobb foglalkoztató, a gyáripar várakozásai javuló tendenciát mutatnak.

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi negyedévhez képest három százalékponttal, mínusz 7-re romlott a Manpower 2010 első három hónapjára mutató munkaerő-piaci indexe. A legnagyobb foglalkoztatónak számító gyáriparban viszont szerény, 5 százalékpontos növekedést mutat a felmérés, ami az első jele lehet a munkaerő-piaci fellendülés megindulásának - jelentette be Kiss Judit, a Manpower Magyarország ügyvezető igazgatója. A Magyarországon harmadik alkalommal, 750 munkaadó megkérdezésével elkészített felmérés tanulsága szerint a következő negyedévben létszámcsökkentést tervező munkaadók aránya a mostani negyedév 14 százalékáról 19-re nőtt, a megkérdezettek 64 százaléka viszont megtartaná jelenlegi dolgozóit. A létszám növelésére számító cégek aránya 2 százalékponttal, 12 százalékra emelkedett. Figyelembe kell venni viszont, hogy a mostani felmérés szerint a legkevésbé optimista szektoroknak, az építő- és a vendéglátóiparnak, illetve a mezőgazdaságnak az első negyedév egyébként sem jelent erős szezont, ráadásul az idei év még pesszimistábbá tette a piaci szereplőket - hangsúlyozta Kiss Judit.

Magyarországon a legoptimistábbak a budapesti cégek, a legborúsabb jövőkép pedig az észak-magyarországi régiót jellemzi. Az előző felméréshez képest a legnagyobb, 14 százalékpontos javulást a mínusz 3 százalékon álló Közép-Magyarország mutatta. Európai szinten a norvég, svéd és német munkáltatóknál mérték a legnagyobb alkalmazási hajlandóságot, a legpesszimistábbak pedig az ír, spanyol és román vállalatok.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet