BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indoklás nélkül távozhatott Benedek

2009. december 3. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a Heves Megyei Bíróság kedden első fokon hivatali visszaélésben bűnösnek találta Benedek Fülöpöt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgató-helyettesét egy három évvel ezelőtti, pákozdi földügylet miatt, az MNV második embere benyújtotta lemondását a pénzügyminiszternek. Az MNV vezetőit ugyanis a mindenkori pénzügyminiszter nevezi ki - Benedeket még Veres János segítette a posztjához. Oszkó Péter elfogadta Benedek indoklás nélküli felmondását és - mint ahogy tegnapi sajtótájékoztatóján az MTI-Ecónak fogalmazott - nem is kérte, hogy feltárja a távozás okait. A vezérigazgató-helyettes végkielégítés nélkül távozik, posztjára pályázatot írnak ki.
A bíróság határozata szerint Benedek 2006-ban -még az agrártárca szakállamtitkáraként - hatalmi helyzetével visszaélve, hivatali és eljárási jogait túllépve a felügyelete alatt működő hivatalok alkalmazottainak közvetlen utasításával és törvénytelen eszközökkel segítette, hogy egy állami tulajdonú pákozdi ingatlan külföldi vállalkozói tulajdonba kerüljön. Az ítélet - a másfél éves, három évre felfüggesztett börtönbüntetés, valamint a hárommillió forint pénzbírság - nem jogerős.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet