Több mint egymilliárd forintos beruházás eredményeképp tegnap adták át a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági (TM) Zrt. szenttamási vetőmag-feldolgozó üzemét, amelynek építése még júliusban indult meg. Az üzem európai uniós támogatással készült, a finanszírozásban a Magyar Fejlesztési Bank is részt vett. A TM feldolgozója 100 százalékban az L.A.C. Holding tulajdona, a francia partner, a Limagrain Central Europe SE nem ragaszkodott tulajdoni hányadhoz - mondta Horváth László, az L.A.C. Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója. A TM 2007-ben kétszáz, 2009-ben már ezer hektáron termesztett kukoricát, és évente 2,5-3 ezer tonna vetőmagot állít elő. A cél 4,5-5 ezer tonna fémzárolt vetőmag előállítása, ezért 2013-ra külső közreműködőkkel 1500 hektárra fogják növelni a hibridkukorica termőterületét.
