Az ideinél mintegy 20 százalékkal több hengerfejet gyárt jövőre a Nemak Győr Kft., és a tervek szerint az árbevétel is meghaladja majd a 2009-re várt 75 millió eurót - mondta az MTI-Ecónak Mersich Gábor gazdasági igazgató. Az idén 1,25 millió hengerfejet adtak el a Renault-nak, a GM-nek, az Audinak, a Daewoo-nak és a kínai Brilliance-nak, jövőre a 2008. évivel megegyező, 1,5 milliós értékesítéssel számolnak, de az első félévben még nem várható keresletnövekedés. Árbevételük 2007-ben 116, tavaly 105, az idén pedig várhatóan 75 millió euró lesz. A válság ellenére a cég továbbra is nyereséges, ennek mértékét azonban nem közölték.
