A Hankook Tire bővíteni akarja dunaújvárosi üzemét - mondta Sólyom László köztársasági elnök Szöulban. Az MTI-Eco úgy tudja, hogy a dél-koreai gumiabroncsgyártó 400 millió dolláros fejlesztést tervez egy éven belül Magyarországon. Az államfő elmondta: a négynapos út során dél-koreai és magyar részről egyaránt születtek konkrét üzleti ajánlatok, a mezőgazdaságtól kezdve az ipari termelés területéig, a tudományos együttműködést sem hagyva ki. Hozzátette: készülőben van az MTA és a dél-koreai alapkutatási intézet között egy megállapodás, amely szerint négymillió dollárral indítanának egy közös alapkutatási intézetet Magyarországon.
