BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Andor Lászlóé lesz a foglalkoztatási tárca brüsszelben

2009. november 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Andor László magyar biztosjelölt a foglalkoztatás, szociálpolitika és a társadalmi befogadás tárcájáért lesz felelős az Európai Bizottságban (EB) - jelentette be José Manuel Barroso, az EB elnöke. A tárca profiljába kerül a tagállamokba bevándorló közösségek integrációja, a tárca súlypontját azonban a foglalkoztatáspolitika jelenti majd - számolt be az MTI-Eco. A biztosi pozíció feladatai közé tartozik olyan stratégiák kidolgozása is, amelyek a válság szociális következményeinek elhárítását célozzák. Andor a közrádiónak elmondta: nem csalódott a döntés miatt, pályafutása valószínűleg legnagyobb feladatát kapta meg. Ez az európai gazdaságpolitika egyik klasszikus területe, amely a válságkezelés miatt most kiemelt hangsúlyt kap - tette hozzá. Véleménye szerint jövőre tovább romlik az európai foglalkoztatási ráta, a jelenleg létező feszültségek néhány évig még fennmaradnak. A korábban Andornak kilátásba helyezett - regionális politikáért felelős - tárcát az osztrák Johannes Hahn kapta.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet