Vagyonkezelési szerződést írtak alá felsőoktatási intézmények vezetői a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-vel. Nagy János, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) elnöke beszámolt arról, hogy a 27 állami felsőoktatási intézmény összesen 252 milliárd forint könyv szerinti értékű vagyonnal rendelkezik. Ennek 70 százalékát hét intézmény "birtokolja", a legnagyobb, 43 milliárd forintos vagyona a Debreceni Egyetemnek van. A szerződés aláírásával teljesebbé válik a felsőoktatási autonómia - tette hozzá Nagy. Kamarás Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója szerint az egyetemek, főiskolák fejlődési pályája indokolja a vagyongazdálkodásbeli önállóságot. Az egyetemektől piaci szerepet vár el a társadalom, ehhez azonban piaci körülmények szükségesek. Az aláíráson Nagy János bejelentette: elfogadták az NVT középtávú vagyonhasznosítási stratégiáját. A nemzet vagyona összességében 15 236 milliárd forint könyv szerinti értéket képvisel a vagyongazdálkodási tanács adatai alapján.
