A szakszervezetek engedtek a minimálbér- és a garantált szakmai bérminimum-követelésükből is az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ülésén, amellyel a fórum egész közel került az egyezséghez, de vannak pontok, ahol alig közeledtek az érdekek. Pataky Péter, a munkavállalói oldal szóvivőjének javaslata szerint a jövő évi minimálbér-ajánlatukat 78 ezerről 76-ra módosították. Továbbra is ragaszkodnak azonban a garantált szakmai bérminimum emeléséhez, ám hajlandók eltekinteni a megállapításánál alkalmazott 1,22-es szorzó kötelező alkalmazásától. Az országos bérajánlás esetében állnak a legtávolabb a felek igényei: a szakszervezetek szerint a kidolgozott megállapodási szövegtervezet nagyjából elfogadható, ám továbbra is szükségesnek tartják a növelésnél a tól-ig határokat, vagyis a sávos emelést, míg a legkisebb mérték nem lehet nulla. Mint azt Pataky a Napinak elmondta, a szövegtervezetben a 0-4 százalékos emelési javaslat szerepel.
A munkáltatói oldal szóvivője, Dávid Ferenc méltatta a szakszervezetek gesztusát, mint mondta, mérlegelik a javaslatokat. Konkrétumot azonban nem említett, mivel az oldal kilenc szervezetének konszenzusa kellene hozzá. A sorok között azonban Dávid utalt arra, hogy a munkáltatók esetleg mégis hajlandók emelni valamiféle konstrukcióban a garantált szakmai bérminimumot. A bérajánlással kapcsolatban megjegyezte, nincs kifogásuk a számszerűsítés és a sávos emelés ellen, de ragaszkodnak a nullához kiindulópontként - lévén a munkaadók első körben nem is akartak bérajánlást megfogalmazni, hiszen jelenleg nincs mire. Határozottan elutasította a VOSZ nevében azt a javaslatot, amelyet a munkavállalói oldal a megállapodás záradékában szeretne szerepeltetni, amely kiterjesztené a közszférára a bérajánlás hatályát.
