BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizedével kevesebb autót loptak idén

Az ORFK adatai szerint az idei első tíz hónapban több mint hatszázzal kevesebb személygépkocsit tulajdonítottak el Magyarországon, mint 2008-ban.

2009. november 19. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei első tíz hónapban összesen 4300 személygépkocsi-lopás vált ismertté Magyarországon, ez a tavalyi év azonos időszakának 4907 darabjához képest több mint 13 százalékos, 600 darab feletti csökkenést jelent. Budapestről január és október között összesen 3159 autót loptak el - tudtuk meg az Országos Rendőr-főkapitányságtól (ORFK). Az adatokból kitűnik: az ilyen jellegű bűncselekmények száma folyamatosan csökken: 2004-hez képest idén az első tíz hónapban időarányosan több mint negyedével kevesebb autót tulajdonítottak el. Budapesten ennél is nagyobb, 28 százalék volt a lopásszám visszaesése. Éves összehasonlításban a márciusi 33 százalékos növekedésen kívül minden hónapban kevesebb gépkocsinak kelt lába az országban. Átlagosan havonta 430 gépkocsit tulajdonítottak el idén - ebből átlagosan 316-ot Budapesten -, a legmagasabb értéket március hónapban regisztrálták, amikor 548 lopás vált ismertté. Az ORFK adatai szerint a legnagyobb mennyiségben ellopott típusok a Lada, a Volkswagen, a Toyota, az Opel, az Audi, a Renault, a Honda, a Ford, a Peugeot és a Suzuki. Fontos azonban megjegyezni, hogy a sorrend a piaci jelenléttel, az utakon futó darabszámmal, vagyis nem feltétlenül a tolvajok körében megfigyelhető népszerűséggel függ össze.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet