BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Patthelyzet az ÁSZ-elnök jelölésében

2009. november 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elnök nélkül maradhat az Állami Számvevőszék (ÁSZ) december 9-től, miután tegnap megrekedt a szervezet vezetőit jelölő országgyűlési bizottság munkája. Kovács Tibornak, a bizottság szocialista elnökének tájékoztatása szerint az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy a Fidesz kizárólag az ÁSZ elnökének személyéről lenne hajlandó megegyezni, míg a hét éve betöltetlen alelnöki pozíciókra csak az új kormány beiktatása után tenne javaslatot. Tállai András, a bizottság fideszes alelnöke hangsúlyozta: fontosnak tartják az ÁSZ működőképességének fenntartását, ugyanakkor az elmúlt évek bebizonyították, hogy a szervezet alelnökök nélkül is kiválóan tud működni. A pártok képviselői korábban már jelezték, hogy a jelenlegi elnök, Kovács Árpád újraválasztását is támogatni tudják.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet