BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott volna az MTV alelnöke

2009. november 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelek szerint mégsem Medveczky Balázs személye volt az akadálya annak, hogy a Magyar Televízió Zrt.-t felügyelő kuratórium elnöksége az elmúlt hónapokban meghozzon számos, a köztévé gazdálkodását megkönnyítő pénzügyi döntést.
Az MTV ügyvezető alelnöke ugyanis a múlt héten december 1-jei hatállyal felajánlotta lemondását, de távozását több feltételhez kötötte. Ezek lényege az volt, hogy az MTV tulajdonosa teremtse meg és garantálja a köztévé működésének feltételeit. A kuratóriumi elnökség pénteki rendkívüli ülésén a 15 testületi tag közül mindössze négy hagyta volna jóvá a társaság 2,45 milliárd forintos beruházási hitelfelvételét, így Medveczky felajánlása tárgytalanná vált.
Az alelnök további feltétele volt, hogy a tulajdonos bírálja felül az MTV céltámogatásának csökkentését. MSZP-s politikusok szerint ez a lefaragási terv nem személyi kérdésekkel, sokkal inkább az MTV rossz gazdálkodásával van kapcsolatban. A köztévének korábban megítélt 9,45 milliárd forintos céltámogatásból a 2010-es költségvetés tervezetében már csak 2,4 milliárd forint szerepel, ám egyes szocialista módosítók ezt az összeget is elvonnák. Medveczky szerint ha nincs elfogadható indok a drasztikus lefaragásra, akkor csak arról lehet szó, hogy a kabinet és a mögötte álló párt az MTV működésképtelenné tételét akarja elérni, az intézmény felszámolását készíti elő.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet