Negyvennégy önkormányzat vett részt sikeresen a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium Befektetőbarát településekért programjában, amelyet az ITD Hungary koordinált - írta az MTI-Eco. Kilián Csaba, az ITD Hungary befektetési igazgatója elmondta: az ügynökség 2009-ben hat olyan pozitív befektetési döntéssel zárult projektet kezelt, amely a programban részt vevő településeken valósul meg, ezek mintegy 58 millió euró befektetési értéket és 1300 munkahelyet teremtenek a következő években. Az idén az első három negyedévben 21 pozitív döntés született magyarországi helyszínnel, ezek révén 1,5-1,6 milliárd euró értékű beruházás valósul meg, tízezer új munkahellyel. A tapasztalatok alapján jövőre ismét elindítják a programot - mondta Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. A jövőre induló programra 2009. december 15-éig várják az önkormányzatok jelentkezését.
