BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Andor László lesz az új EU-biztos

Andor László, az EBRD igazgatósági tagja váltja Kovács László adóügyi biztost az Európai Bizottságban - jelentette be Bajnai Gordon miniszterelnök.

2009. november 5. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Andor szerint kettős kihívás előtt áll az unió: egyrészt a fejlett centrum régióinak lépést kell tartaniuk a világgazdaság dinamikusabb térségeivel, másrészt a peremvidékeket közelíteni kell a fejlettebb európai centrumhoz.
Andor, akit szakmai felkészültsége és feddhetetlensége teszi a felmerült jelöltek közül legalkalmasabbá a pozícióra, klasszikus értelemben vett baloldali gondolkodásmódot vihet az amúgy jobbára neoliberális uniós szervezetbe - mondta lapunknak Pogátsa Zoltán, a Nyugat-magyarországi Egyetem docense. A Fidesz szerint a kormány egy "kommunista bankárt" küld Brüsszelbe, ami "az egész magyar demokratikus átmenet semmibevételét és elárulását jelenti". Brüsszelben nyílt titokként kezelik, hogy Magyarország a kohéziós politikát felügyelő posztért lobbizik - emlékeztetett a Bruxinfo. E poszt ugyan nem tartozik a legfontosabb tárcák közé, ám az agrárpolitika után ez a legnagyobb költségvetési tétel az unió büdzséjében. A biztosjelöltek meghallgatása az Európai Parlamentben november végén kezdődhet és a tervek szerint januárban már föl is állna az új bizottság. A korábban esélyesként emlegetett Veres Jánost Bajnai egy nemzetközi szervezethez fogja jelölni, a volt pénzügyminiszter így valószínűleg egy EBRD-alelnöki poszt várományosa lehet.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet