A pécsi Elcoteq 246 dolgozójától vált meg az elmúlt hetekben - mondta Krippl Zoltán, a vállalat pécsi egységének jogi és kommunikációs igazgatója az MTI-nek, hozzátéve: a cég augusztusban még 700 dolgozó elbocsátását tervezte. Az elektronikai termékeket gyártó, finn tulajdonú vállalatnál a napokban fejeződött be a leépítés, 176 saját és 70 kölcsönzött dolgozót küldtek el. A tervezettnél kisebb leépítést egyrészt az elmúlt hetekben stabilizálódott rendelésállomány, másrészt az általuk gyártott termékek iránti kereslet karácsonyi szezonhoz kötöttsége magyarázza. Az év elején a társaságtól 450 saját dolgozót és 900 bérelt munkást küldtek el, jelenleg több mint 3800-an dolgoznak a cégnél, egyharmaduk kölcsönzött munkaerő.
