Az agrártárca által képviselt magyar követelések közé tartozik az intervenciós árak, az export- és a tejkvóta-támogatások 50-50-50 százalékos emelése: ezeket azonban nem minden tagállam támogatja. Csak a kvótatámogatás emelése plusz négy forintot jelentene a termelőknek kilogrammonként, szemben például az EU idei költségvetése terhére elkülönített egyszeri, 285 millió eurós támogatással, ami az összes uniós termelőre leosztva 50 fillér többletet jelent kilogrammonként - mondta a Napinak Gőgös Zoltán, az FVM államtitkára. Szerinte szükség lesz a bizottság mielőbbi érdemi beavatkozására is, különben több országban is teljesen ellehetetlenül a tejágazat. Gőgös a tárca eddigi idei intézkedéseiről szólva elmondta, hogy az előrehozott kvótatámogatás kifizetése befejeződött, az év elején az adminisztratív és állatorvosi költségek csökkentésére fölajánlott összesen 2,5 milliárd forintos keretet pedig szinte teljesen kihasználták már a termelők, de szükség esetén még megtoldhatja kismértékben a tárca. Az iskolatej-akcióra elkülönített 900 millió forintból eddig 450-et vettek igénybe, ezért fölmerült a szabályozás átalakításának kérdése.
