BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oszkó: Fordulópontot jelenthet a válság

2009. november 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha a célkitűzéseket a következő kormány is komolyan veszi, akkor Magyarország elmondhatja magáról, hogy a válság civilizációs váltást jelentett a pénzügyi és gazdasági politikában, az ország nyertesként térhet vissza a nemzetközi gazdaság vérkeringésébe - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara rendezvényén. Oszkó szerint a nemzetközi pénzpiaci mozgások hatására gyengébb forintárfolyam nem veszélyezteti a magyar pénzpiac vagy a pénzügyi intézmények stabilitását. A kormány továbbra is 0,9 százalékos recessziót vár 2010-re, ezt követően viszont akár 3 százalék fölötti mértékben bővülhet a gazdaság, a szigorú fiskális politika ugyanis középtávon komoly versenyelőnyt jelent majd Magyarországnak - fejtette ki a miniszter. A közösségi közlekedésről megszületett kompromisszumos döntés a párhuzamosságokból eredő veszteségek elkerülését szolgálja, Oszkó szerint a verseny kialakításáról szóló döntés a következő kormányra marad.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet