Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke október 2-án fordult a miniszterelnökhöz, mert a szakszervezet szerint a kormányfő személyes közreműködése nélkül nincs reális esély a 2010-es minimálbérről, illetve a bérajánlásokról szóló megállapodásra. Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára, a munkáltatói oldal szóvivője szerint viszont az MSZOSZ a levéllel a bértárgyalási folyamatnak okozott kárt.
Csizmár Gábor munkaügyi államtitkár az OÉT pénteki ülésén kitért arra, hogy azoknak a járulékkedvezményeknek az egyik része, amelyeket az MSZOSZ a levélben eredménytelennek nevez, mindössze három hónapja vannak hatályban, másik része pedig még életbe sem lépett. Hozzáfűzte: visszautasítja azt az állítást is, hogy a kormány karosszékben ül és kívülállóként asszisztál a bértárgyalásokhoz. Soha ilyen korán nem kezdődtek még el a bértárgyalások, és a kormány valamennyi tárgyalási fordulóban véleményt mondott - fejtette ki Csizmár.
A munkavállalók a bértárgyalások kezdetekor havi bruttó 80 ezer forintos minimálbérre tettek javaslatot. Az OÉT október 16-ai plenáris ülésén már közeledtek az álláspontok a minimálbér ügyében: a munkavállalói oldal hajlandóságot mutatott engedni követeléséből, a munkáltatók pedig bejelentették, hogy hajlandók hozzájárulni a minimálbér emeléséhez.
