BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felezik a Széchenyi kártya kamattámogatását

2009. október 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre a kisvállalkozásoknak szóló, a válság nyomán megduplázott kamattámogatású Széchenyi kártya állami támogatása ismét egy százalék lesz, de a kártya jelenlegi 11,5 százalékos kamata várhatóan jelentősen csökken - mondta a Napi érdeklődésére Kállay László, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) vállalkozásfejlesztési főosztályának vezetője. Azt már október közepén lehetett tudni - mivel a 120 ezredik kártya átadásakor a kormány jelen lévő képviselői, a pénzügyminiszter és a gazdasági miniszter is megerősítették a tényt -, hogy 2010-ben is megmarad a kártya állami kamattámogatása. A kártyát kibocsátó társaság, a KA-VOSZ Zrt. pénzügyi vezetője, Martini Ferenc a múlt héten még arról beszélt, hogy a támogatás mértékéről tárgyalnak, ám most a főosztályvezető már azt mondta, hogy a parlament előtt lévő költségvetési törvénytervezetben a kisebb, ám összességében kedvezőbb hatású támogatási rendszer szerinti összeg van feltüntetve.
A módosítást a jegybanki alapkamat változása indokolja: amikor a kétszázalékos támogatásról döntött a kormány, még 11 százalék volt az alapkamat, mostanra azonban hét százalékra mérséklődött, és várhatóan jövőre tovább csökken - mondta Kállay László. Emlékeztetett arra is, hogy mivel a kártyával elérhető hitelezésnek mostanra jól működő piaca jött létre, ez már nem igényli az állami támogatást, beavatkozást. Azonban a válság kitörése és a hitelpiac befagyása miatt a kormány mégis úgy döntött, hogy a vállalkozások számára továbbra is fenntartja a likviditásteremtő eszköz támogatását.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet