A pécsi vízmű ügyében közvetítést ajánlott a felek között Bajnai Gordon miniszterelnök a Suez Environnement francia vezetőivel folytatott tegnapi megbeszélésén Párizsban. Jogi eszközeink nincsenek, a félreértések elsimításában ajánlottam segítséget - hangsúlyozta a kormányfő, aki a francia befektetők által biztosított 60 ezer magyarországi munkahely fontosságáról biztosította Francois Fillon miniszterelnököt. A pécsi vízmű körül kialakult helyzet kapcsán tájékoztatta francia partnerét a magyar kormány álláspontjáról - számolt be az MTI. A magyar kormányfő üdvözölte, hogy a francia kormány erősíteni kívánja energetikai elkötelezettségét a régióban azzal, hogy a 35 százalékban állami tulajdonú francia Gaz de France Suez kész újra megvizsgálni a beruházás lehetőségét a Nabucco-projektbe. Bánki Erik fideszes országgyűlési képviselő szerint Bajnai Gordon a tőke oldalára állt a pécsiekkel, a magyar emberekkel szemben, amikor a Sueznek ajánlotta a segítségét.
