BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már érdemi a tárgyalás a minimálbér-emelésről

2009. október 18. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már mutatkoznak a kompromisszum első jelei az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) tagjai között a jövő évi minimálbér-emelésről folytatott tárgyalásokon. Igaz, az előrelépés egyelőre annyiban merült ki a pénteki egyeztetés során, hogy a munkáltatói oldal képviseletében Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) titkára bejelentette, a munkaadók hajlandóak a jelenleg 71,5 ezer forintos minimálbér 2010-re szóló emeléséhez hozzájárulni, de annak mértékéről még további tárgyalásokat tartanak szükségesnek. A munkavállalói oldal is utalt arra, hogy hajlandó engedni a 80 ezer forintos követelésből. A garantált szakmai bérminimum és az országos bérnövelési ajánlás tekintetében azonban nem volt előrelépés. A szakszervezetek a szakmunkás-minimálbért a kötelező legkisebb bér 122 százalékában rögzítenék, míg a munkaadók egységes álláspont híján maradnának a 87 500 forintnál - írja az MTI-Eco.
Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára szerint a béremelésekkel kapcsolatos jövő évi lehetőségeket - a költségvetés sarokszámai mellett - erősen behatárolja, hogy az adótörvények változását követően ügyelni kell arra is, hogy a keresetek reálértékét az alsóbb bérszinteken is meg lehessen tartani.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet