BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Különadó állami vezetőknek

2009. október 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő év január elsejétől egy évre különadót vezetne be Bajnai Gordon kormányfő, amit azok fizetnének, akik havi kétmillió forint felett keresnek az önkormányzati vagy állami többségi tulajdonú cégeknél. A vezetők havi bruttó fizetésének kétmillió forint feletti részét adó formájában vonnák el és az visszakerülne a központi költségvetésbe. A különadót várhatóan adómódosításként nyújtanák be, és ha elfogadja az országgyűlés, akkor a következő évtől minden e területen dolgozóra és minden munkaszerződésre vonatkozik majd. Az MTI információi szerint a kezdeményezést a miniszterelnök fogalmazta meg az MSZP-frakció hétfői ülésén.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet