Jövő év január elsejétől egy évre különadót vezetne be Bajnai Gordon kormányfő, amit azok fizetnének, akik havi kétmillió forint felett keresnek az önkormányzati vagy állami többségi tulajdonú cégeknél. A vezetők havi bruttó fizetésének kétmillió forint feletti részét adó formájában vonnák el és az visszakerülne a központi költségvetésbe. A különadót várhatóan adómódosításként nyújtanák be, és ha elfogadja az országgyűlés, akkor a következő évtől minden e területen dolgozóra és minden munkaszerződésre vonatkozik majd. Az MTI információi szerint a kezdeményezést a miniszterelnök fogalmazta meg az MSZP-frakció hétfői ülésén.
