Önkormányzati ügyekbe nem szoktunk beleszólni, nagy baj is lenne, ha helyi ügyeket egy párt vezetése kommentálná - nyilatkozta a Napinak Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki kabinetjének vezetője a pécsi vízművita kapcsán. Ebből a megfontolásból a pécsi közgyűlés döntésével kapcsolatban nincs a legnagyobb ellenzéki pártnak hivatalos véleménye, ugyanakkor az látható, hogy Pécs korábbi sodródásával szemben a városnak újra van határozott vezetése - mondta a képviselő. Pécs városával kapcsolatban eddig az volt a vélekedés, hogy elvesztegeti a lehetőségeit, most viszont annak lehetünk tanúi, hogy az új polgármester határozott lépéseket tesz a város érdekében - tette hozzá.
A konkrét ügytől elvonatkoztatva le kell szögezni, hogy nem lehet semelyik önkormányzattól elvitatni annak a lehetőségét, hogy olyan döntéseket hozzon, amelyek a város lakóinak érdekeit szolgálják - hangsúlyozta Szijjártó. A képviselő arra a kérdésünkre, hogy mennyire szerencsés, hogy az önkormányzat nem merítette ki a jogi lehetőségeket, hanem erőszakos megoldást választott, úgy válaszolt: minden bizonnyal a pécsi városvezetés átgondolta lehetőségeit, ennek ismeretében hozta meg döntést.
