BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kórházak költekezéssel reagáltak

2009. szeptember 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kórházak a jövő évi költségvetésből leghamarabb december 28-án vehetnek fel pénzt, a felhasználás pedig csak 2010 januárjában lehetséges - mondta Oszkó Péter a Gazdasági Rádió műsorában a kórházakkal kedden tető alá hozott egyezség kapcsán (Napi, 2009. szeptember 30.). Hozzátette: a kórházak takarékoskodás helyett a költések növelésével reagáltak a válságra, mert a jelenlegi rendszer abban teszi érdekeltté őket, hogy minél több ellátást jelentsenek le - erre válaszlépés a teljesítmény-volumenkorlát visszaállítása. Elkerülhetetlen lesz az egészségügy strukturális átalakítása, amit a következő kabinetnek kell majd végrehajtania - mondta Oszkó.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet