Tegnap megszületett a megállapodástervezet a kormány és a kórházak szakmai szervezete között - értesült az MTI -, így az intézmények októberben megkaphatnak 4,5 milliárd forintot, ezen felül a jövő évi költségvetés terhére decemberben további forrásokhoz juthatnak. Varga Ferenc, a Magyar Kórházszövetség elnöke egyelőre nem tudta megmondani, hogy ez mekkora összeg lehet (a nol.hu Székely Tamás egészségügyi miniszter szavai alapján egy hatmilliárdos tételre következtetett). A kifizetés technikájáról egy következő találkozón még meg kell állapodni. A tegnapi tárgyalások eredményeként két hónapra csökkenhet a három hónapos jelenlegi finanszírozási csúszás: január közepéig egyhavi összeget bocsátanak a kórházak rendelkezésére, ugyancsak a 2010-es költségvetés terhére.
