BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszpénzhez jutnak a kórházak

2009. szeptember 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap megszületett a megállapodástervezet a kormány és a kórházak szakmai szervezete között - értesült az MTI -, így az intézmények októberben megkaphatnak 4,5 milliárd forintot, ezen felül a jövő évi költségvetés terhére decemberben további forrásokhoz juthatnak. Varga Ferenc, a Magyar Kórházszövetség elnöke egyelőre nem tudta megmondani, hogy ez mekkora összeg lehet (a nol.hu Székely Tamás egészségügyi miniszter szavai alapján egy hatmilliárdos tételre következtetett). A kifizetés technikájáról egy következő találkozón még meg kell állapodni. A tegnapi tárgyalások eredményeként két hónapra csökkenhet a három hónapos jelenlegi finanszírozási csúszás: január közepéig egyhavi összeget bocsátanak a kórházak rendelkezésére, ugyancsak a 2010-es költségvetés terhére.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet