BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs pluszpénz

2009. szeptember 24. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PM (egyelőre) nem hajlandó meghátrálni, a feszített költségvetés miatt egyetlen feláldozható milliárdot nem tud adni a kórházaknak. A büdzsé bevételeinél jelenleg a decemberi társasági adóbefizetés rejt komoly kockázatot. Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy júliusban és augusztusban a visszaigénylések 26,5 milliárd forinttal haladták meg a befizetéseket. Tavaly az utolsó hónapban 174 milliárd forintnyi társasági adót fizettek be a cégek - idén ennek az összegnek akár a fele is elmaradhat. A költségvetésben mintegy százmilliárd forintnyi tartalék még van, de látva a nagy bevételi bizonytalanságot a Pénzügyminisztérium nem tud komolyabb pluszt biztosítani az egészségügy finanszírozására. Az engedékenység ráadásul rendkívül rossz üzenet lenne az árgus szemekkel figyelő elemzőknek.
A kérdés kabineten belüli megítélése is egységesnek látszik, ugyanis Székely Tamás egészségügyi miniszter a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy a tárcája 4,5 milliárd forintot hajlandó adni a kórházaknak - ám a hiánycél miatt egy fillérrel sem többet. Székely hozzátette, hogy abszolút valótlan képet festenek a kórházvezetők a helyzetről akkor, amikor a 21 milliárd forintos elvonás következményeiről beszélnek. Székely szerint e forráscsökkenés az ellátások háromszázalékos visszavonását jelentené.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet