A bruttó tízmillió forintot elérő kötelezettségvállalásokat októbertől be kell mutatni a kincstárnokoknak - derül ki egy, a legújabb Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből. A kormány augusztus végén jelentette be, hogy októbertől a miniszterelnök kincstárnokot nevezhet ki a központi költségvetési szervekhez, illetve alapokhoz. Az akkor megjelent, az államháztartási törvény végrehajtási rendeletét módosító kormányrendelet szerint a kincstárnok a kifizetésekről előzetesen véleményt mondhat, illetve célszerűtlen vagy fedezet nélküli kifizetések esetén egyeztetést kezdeményezhet az adott szervezet vezetője és a pénzügyminiszter között. Az értékhatárokról a korábbi rendeletben még nem esett szó, azonban az újabb módosítás nyomán költségvetési szervnél nem lehet bruttó 10 millió forintot elérő kötelezettséget vállalni a kincstárnok tájékoztatása nélkül.
