BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Civilek támadják az uniós pályázati rendszert

2009. szeptember 21. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az állampolgári részvétel hetének megnyitására időzítve több mint hetven civil szervezet tiltakozott nyílt levélben, illetve demonstráció keretében a civil szféra programjait elvben támogató, a gyakorlatban sokszor ellehetetlenítő uniós és hazai támogatási gyakorlat ellen. A civilek eljuttatták követeléseiket és tárgyalási felhívásukat az érintett állami intézmények (a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, valamint az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.) vezetőinek is. Utóbbi vezetője, Lebovits Gábor a demonstrálók képviselőitől átvette a petíciót és megígérte, hogy a héten tárgyalóasztalhoz hívja az érintett szerveket és a civil szervezetek képviselőit. A petícióban oldalakon keresztül sorolják a rendszerszintű hibákat - tájékoztatott a Közösségfejlesztők Egyesülete -, az eljárásrendi problémák, kifizetésbeli csúszások miatt ellehetetlenült projekteket, követelik a szakmai kontrollt és tervezhetőséget, az eljárások egyszerűsítését.
A petícióban is sérelmezett okok miatt fordult tegnap nyílt levélben további hét nonprofit szervezet egy konkrét pályázat, a TÁMOP 5.5.1-es indoklás és határidő nélküli felfüggesztését sérelmezve szintén a fenti szervezetek vezetéséhez. Az Ökotárs Alapítvány szerint különösen felháborító, hogy többéves előkészítő munka után épp a beadási határidő napján függesztette fel az NFÜ a "Közösségi kezdeményezések, programok támogatása" elnevezésű pályázatot. Ez elsőként alkalmazná a közvetett támogatás eljárásrendet, amelyben a kisebb összegű támogatások szétosztásával az NFÜ pályázaton kiválasztott külső közvetítő szervezetet bíz meg.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet