Közös nyilatkozatban rögzítették a visegrádi országok, valamint Románia és Bulgária agrárminisztériumainak vezetői, hogy nem tagállami, hanem uniós megoldást kell találni a tejpiac egyre kritikusabb problémáira - jelentette be Gráf József a tárcavezetők tegnapi tanácskozását követően. Ugyancsak uniós hatáskörben kellene kezelni a résztvevők szerint a nagy nemzetközi áruházláncok gazdasági erőfölénnyel való visszaélésének kérdését is. Ezért felkérik az EU bizottságát, hogy az erre irányuló javaslatait ez év végéig tegye meg - mondta az FVM vezetője.
Minden régiós tagország számára fontos, hogy a közös agrárpolitika (KAP) 2013 után is a jelenlegi keretek között és finanszírozással működjön tovább. Ezt az idei varsói megállapodásban rögzítették is a jelenlévők - írta az MTI-Eco. Magyarország felkészülése a 2011 első félévében esedékes magyar elnökségre rendben folyik - szögezte le Gráf.
