BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma dönt a kormány a jövő évi büdzséről

2009. szeptember 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány ma várhatóan elfogadja a jövő évi költségvetés tervezetét - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter az OÉT tegnapi ülésén. A pénzügyminiszter szerint Magyarország megtanulta a leckét: saját forrásokból kell megoldania költségvetésének finanszírozását és a gazdaság élénkítését, ezért a jövő évi költségvetés alappillére a pénzügyi stabilitás megteremtése. A 2010-es bevételi tervszám mintegy ezermilliárd forinttal alacsonyabb az idénre tervezettnél és 400 milliárddal alacsonyabb a ténylegesen várható bevételi mértéknél. A potenciális növekedést jelentősen javítja az adópolitika, a csökkenő adóterhek - mondta Oszkó. A kormány továbbra is 0,9 százalékos visszaeséssel számol, annak ellenére, hogy naponta nő a növekedést várók aránya. A munkaadói oldal a költségvetés óvatos tervezésével egyetért, ugyanakkor a munkahelyteremtést kevesli.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet