Hagyományteremtő céllal idén először rendez nyolc térségbeli ország részvételével gazdasági és kulturális találkozót Eger városa és a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara - jelentette be Habis László, a város polgármestere. Az elmúlt időszakban a válság háttérbe szorította a felzárkózás igényét, ez a rendezvény pedig épp ezen változtat - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Mint mondta, a jövőben a kamarák még aktívabb szerepet vállalnak a gazdaságösztönzésben, kereskedelemfejlesztésben és a kkv-finanszírozásban a legyengült, forráshiányos és irányítás nélküli államigazgatás teremtette űr megszüntetése érdekében. A gazdaság újraindítása érdekében szakosított bankok létrehozására lenne szükség: a KA-VOSZ hálózatára építve például állami és magántőke bevonásával enyhíteni lehetne a kkv-k finanszírozási problémáin - tette hozzá Parragh László.
