Jelentősen csökkennek a kis- és középvállalkozások (kkv) által nyújtott béren kívüli juttatások a következő egy évben: a cégek több mint harmada egyáltalán nem él majd ezzel a lehetőséggel - derül ki a K&H Bank legutóbbi kkv bizalmi index-felméréséből. Három hónappal korábban a megkérdezett cégek 72 százaléka tervezte, hogy él ezzel a lehetőséggel, a cafeteria megadóztatása miatt azonban arányuk mára 66 százalékra csökkent - idézte a felmérést az MTI-Eco. A mikrocégek 62, a kisvállalkozások 70, a középvállalatoknak pedig 78 százaléka ad béren kívüli juttatást dolgozóinak. A legnépszerűbb továbbra is az étkezési hozzájárulás, minden második vállalkozás számol ezzel a lehetőséggel. A közlekedési hozzájárulást 34, a nyugdíjpénztári kiegészítést 22 százalék, míg az üdülési csekket csak minden ötödik válaszadó nevezte vonzónak. Egészségpénztári befizetést a kkv-k csupán 15 százaléka fizetne, életbiztosítást pedig csupán 7 százalékuk kíván adni dolgozóinak.
