A Csepel-sziget északi csúcsán 428,7 millió eurós beruházással épült Csepeli Szennyvíztisztító augusztus 3-án megkezdte egyéves próbaüzemét. A tesztidőszakban az új szennyvíztisztító-rendszerre fokozatosan engedik rá a fővárosban keletkező szennyvízmennyiség mintegy felét. A próbaüzembe helyezés feltétele volt, hogy a tisztítás során keletkező szennyvíziszap sorsáról gondoskodjon a beruházó fővárosi önkormányzat. A próbaüzem idejére kiírt iszapkezelési és hasznosítási pályázatot a BioSolid 2009 konzorcium nyerte. A konzorcium a keletkező víztelenített iszapot a Hunviron Kft. Hatvan közelében található lőrinci telephelyére szállítja, míg a próbaüzem elején várható hígabb iszap a Fővárosi Csatornázási Művek dél-pesti szennyvíztisztító telepére kerül. A szennyvíziszap közúton történő szállítása a főváros szándéka szerint csupán átmeneti megoldás: az előkészítés alatt álló, kilencéves szennyvíziszap-kezelési projektben előnyt élvez a vasúti vagy a vízi szállítás - ehhez szintén uniós támogatást kap a fővárosi önkormányzat.
