BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem vonják össze az állami erdőgazdaságokat

2009. augusztus 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lenne fantázia a 19 állami erdőgazdaság működésének egységesítésében, mint a közös értékesítési rendszerben vagy a nemzetközi kapcsolatépítésben, de nincs napirenden a jelenlegi szervezeti struktúra átalakítása - tudtuk meg a cégeket tulajdonló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-től. Jelenleg nem folyik az állami erdőgazdaságok átszervezése és ilyen tervei nincsenek is a cégeket felügyelő MNV-nek. A kormány ugyanakkor kiemelt feladatnak tekinti az egységes állami erdőkezelés kialakítását, ám ez inkább a társaságok közötti együttműködés kialakítását és javítását jelenti. Különösen fontos lenne a cégek beszerzéseit, az értékesítést, a faipari és vadfeldolgozó kapacitások fejlesztéseit összehangolni - véli az MNV.
A 19 állami erdészeti gazdaság tavalyi nettó árbevétele 72,7 milliárd forint volt, ez 11 százalék bővülés. Idén a cégcsoport 67 milliárd forint árbevétellel számol, ez viszont 7,6 százalékos csökkenést jelent. Tavaly az adózás előtti eredmény csoportszinten hárommilliárd forint, az adózott eredmény 2,73 milliárd forint volt, ez a 2007-esnél 22 százalékkal jobb eredmény. A tulajdonosi döntésnek megfelelően a társaságok 2007-es eredményük után 500 millió forint, a tavalyi után 932 milliós osztalékot fizettek. Az adózás előtti eredmény a 2009-es terv alapján 62 százalékkal csökken, de valamennyi társaságnál pozitív marad.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet