BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihasználatlanul állnak az agrármilliárdok

2009. augusztus 11. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hitelszűke ellenére a gazdálkodói fejlesztési, gabona- és forgóeszközhitelek, továbbá a tészeknek és az élelmiszeriparnak szánt finanszírozási program keretében összesen még mintegy 50 milliárd forintnyi külső forrás áll az igénylők rendelkezésére - állítja a Magyar Agrárkamara. A szakmai szövetség szerint ugyanakkor ez a pénz a gyakorlatban nem jut el a gazdálkodókhoz, mert a kereskedelmi bankok nem hiteleznek. A Magyar Bankszövetségen belül külön bizottság alakult, amely megvizsgálja a közraktározási hitelezés újraindításának lehetőségét, várhatóan őszre egy új konstrukciót dolgoznak ki és a kisebb agrárvállalkozások számára is készül egy új FVM-MFB hitelprogram - írta az MTI-Eco. A kamara szerint a Bubor-alapú kölcsönök drágák a termelőknek, ezért felvetették az Eurolibor-alapú kamatszámítás lehetőségét is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet