BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már több mint négymilliárd a krízisalapban

2009. augusztus 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetesen becsült 5,5 milliárd forintból 4,2 milliárd már befolyt a kormány által létrehozott krízisalapba, amelyből a gazdasági válság miatt krízishelyzetbe került családok igényelhetnek egyszeri 20-50 ezer - kivételes esetben százezer - forintos segélyt. A krízislapba egymilliárd forintot utalt a költségvetés, de ide került az energiaszolgáltatók által a lakossági fogyasztóknak vissza nem utalt 3,1 milliárd forint, továbbá mintegy 20 millió forintnyi adomány jött össze a kormány tagjainak és néhány szocialista képviselő befizetéseiből - mondta Herczog László szociális miniszter egy szakmai beszélgetésen. A szociális területen dolgozó szakértők szerint hiba lenne lebecsülni az egyszeri segély mértékét, mondván, a munkanélkülivé vált családok esetében az iskolakezdési szezon elején akár húszezer forint is nagy segítség lehet a családok számára - ezt már Kató Ernő, a Magyar Baptista Szeretetszolgálat fejlesztési igazgatója mondta. A beszélgetésen elhangzott, hogy a szociális tárca nem támogatja az úgynevezett szociális kártya bevezetését, mert magasak a költségei, ráadásul az elgondolás számos jogszabállyal ellentétes - szögezte le Herczog László.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet