BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyeztetnek a jövő évi büdzséről

2009. augusztus 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkezdi a jövő évi költségvetésről szóló egyeztetést az MSZP: pénteken az elnökséggel, hétfőn pedig a frakcióval találkozik Bajnai Gordon kormányfő. A kormány azt tervezi, hogy szeptember 8-án, még a parlament őszi ülésszakának kezdete előtt benyújtja az országgyűlésnek a 2010-es büdzsét. Bajnai Gordon kormányfő várhatóan megismétli azt, amit az MSZP július eleji kongresszusán mondott, miszerint három szám van "kőbe vésve" a jövő évi költségvetésben: a 3,8 százalékos hiánycél, a 120 milliárdos önkormányzati megtakarítás és a MÁV 40 milliárd forintos költségcsökkentése. Mindhárom kőbe vésett számot tartalmazza a Nemzetközi Valutalapnak (IMF) június elején küldött szándéknyilatkozat. A hiánycél megvalósítása mellett a kormány vállalta, hogy csökkenti a helyi önkormányzatok feladatait és ösztönzi a hatékonyság javítását. A kabinet vállalásai között szerepel az is, hogy a vasúti közlekedés költségvetési támogatását csökkenti, úgy, hogy a MÁV-Start állami vasúttársaság működési kiadásainak csökkentését kötelezővé teszi és felülvizsgálja az ártámogatásokat.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet