A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 14-15 milliárd forintot tervez a panelépületek korszerűsítésére fordítani az eddigi, összesen 28,2 milliárd forintos, a szén-dioxid-kvóták eladásából származó összegből. A kvótaeladásokból feltöltött Zöld Beruházási Rendszer (ZBR) "felülről nyitott" keret, mivel a további értékesítésekkel újabb összegek érkezhetnek a kasszába - mondta Szabó Imre környezetvédelmi miniszter. Az MTI-Eco információi szerint a ZBR forrásaiból finanszírozott Klímabarát Otthon panelalprogramja a korábbi panelprogramokat váltja fel, ugyanakkor azoktól eltérően a szén-dioxid-kibocsátás "mérhető és garantált" csökkentését eredményezi, javítva ezzel Magyarország kvótapiaci pozícióit, támogatva a nyári passzív hővédelmet is. A felújításokkal lakásonként akár egy tonna szén-dioxid-kibocsátás is megspórolható, ami egy tölgyfa éves károsanyag-megkötésének felel meg - tette hozzá a miniszter.
