BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenötmilliárd panelfelújításra

2009. augusztus 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 14-15 milliárd forintot tervez a panelépületek korszerűsítésére fordítani az eddigi, összesen 28,2 milliárd forintos, a szén-dioxid-kvóták eladásából származó összegből. A kvótaeladásokból feltöltött Zöld Beruházási Rendszer (ZBR) "felülről nyitott" keret, mivel a további értékesítésekkel újabb összegek érkezhetnek a kasszába - mondta Szabó Imre környezetvédelmi miniszter. Az MTI-Eco információi szerint a ZBR forrásaiból finanszírozott Klímabarát Otthon panelalprogramja a korábbi panelprogramokat váltja fel, ugyanakkor azoktól eltérően a szén-dioxid-kibocsátás "mérhető és garantált" csökkentését eredményezi, javítva ezzel Magyarország kvótapiaci pozícióit, támogatva a nyári passzív hővédelmet is. A felújításokkal lakásonként akár egy tonna szén-dioxid-kibocsátás is megspórolható, ami egy tölgyfa éves károsanyag-megkötésének felel meg - tette hozzá a miniszter.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet