BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre bevezetik az SPS-t

2009. július 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kabinet tegnapi döntése értelmében Magyarország mégiscsak bevezeti 2010. január 1-jétől az egységes gazdaságtámogatási rendszert (Napi, 2009. július 28.). Az erről szóló értesítést még a héten elküldjük az Európai Bizottságnak - jelentette be Gráf József agrárminiszter. Mint mondta, ha az alkalmazásáról szóló törvénnyel kapcsolatban az Alkotmánybíróság alapvető kifogásokat fogalmazna meg - vagyis azt nem lehetne módosítani -, akkor Magyarország visszaléphet a most alkalmazott agrártámogatási rendszerbe. Ezt a miniszter szerint az előzetes konzultációk során az EU illetékesei is megerősítették. Ez azt jelenti, hogy a termelők sem eshetnének el az agrártámogatásoktól, ami az idén összességében 860 millió euró, jövőre pedig 10 százalékkal emelkedik.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet