Magyarország javarészt maga felelős azért a helyzetért, amelybe került, az elmúlt évek folyamatosan romló megítélése után tavaly az unió egyik legrosszabbul teljesítő és egyik legrosszabbként megítélt országa lett, amelyen az sem segít, hogy maguk a magyarok kishitűek és nem képesek eladni sem magukat, sem az országukat - így összegezhető az európai üzleti tanács (HEBC) Kiút a válságból című jelentése. Azzal, hogy az ország részben maga idézte elő ezt a helyzetet, egyet is értett Oszkó Péter pénzügyminiszter a tanács által rendezett eseményen. Az azonban már nem magyar specialitás, hogy a GDP visszaesése hat százalék körül alakul az idén. A jelentés azon megállapításával viszont nem lehet vitatkozni, hogy az okok között meghatározó volt, hogy nem alakult ki konszenzus. Az egyensúly megteremtése nem elegendő - állítja a jelentés, hanem növekedést is kell produkálni. Ezt nagyjából a kormány teljesíteni is fogja Oszkó szerint.
