Több mint tízéves működés után a területfejlesztési támogatások révén - amelyek 2006-ig megyei, azt követően regionális irányításúak voltak - összesen 464 milliárd forint jutott fejlesztésekre. A fejlesztések kétirányúak voltak, a helyi önkormányza-tok és a térségi fejlesztések köré csoportosultak. Ezek legfontosabb eleme a munkahelyteremtés volt, 36 ezer új állás jött létre az 1996-2008 közti időszakban - mondta Szaló Péter, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára egy sajtóbeszélgetésen.
Mintegy ötven projektet támogattak a tanácsok, átlagosan 9,3 millió forint jutott egy pályázatra, a támogatások 78 százalékát önkormányzatok, a többit vállalkozások kapták, a támogatások révén 1600 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg. Főleg a kezdeti években igen nagy arányú önrészt kellett produkálniuk a pályázóknak. A támogatások 45 százalékát kapta egyébként a két legkevésbé fejlett régió, az észak-alföldi és az észak-magyarországi.
