Tegnap újra kiírta a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a kockázati tőkeprogramok pályázatait - az első tendert az NFÜ az elbírálás közben lefújta, mert mind a kiválasztás, mind az elbírálás rossz metódus mentén alakult. Az alapkezelők összesen 40,5 milliárd forint uniós támogatásra pályázhatnak, amelyet aztán befektetés formájában kell kihelyezniük a kkv-szektorba. Az új kiírás az NFÜ szándékai szerint sokkal transzparensebbé teszi a pályáztatás minden elemét. Ennek köszönhetően mind a kiírók, mind a pályázók pontosan tudhatják, milyen feltételeknek kell megfelelniük és adott elemek milyen elbírálás alá esnek - mondta Oláh László, a pályázat összeállítása során tanácsadóként közreműködő Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület elnöke. A pályázatok elbírálásakor nemcsak az összpontszámot, hanem a részszempontokat illetően is meg kell felelni egy minimális követelménynek. Emellett a pályázóknak be kell mutatniuk a teljes tulajdonosi struktúrájukat, hogy az offshore cégek részvételét minimálisra csökkenthessék, és a befektetői magánforrások eredetét is igazolniuk kell - a kihelyezni kívánt tőke harminc százalékát kell a támogatás mellett saját forrásból biztosítani.
