Tegnap fogadta el a kormány azt az akciótervet, amely a gyógyszeripart és a biotechnológiát hivatott támogatni - emellett további három célzott stratégia készült az it, a logisztika és a járműipar támogatására. Az akcióterv alapvető célja, hogy a gyógyszergyártó szektor továbbra is prosperáló iparág maradjon - mondta Mester Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára. A gyógyszeripari kutatás-fejlesztés az egyik legtőkeigényesebb, a teljes vállalati k+f-költés felét - több mint ötvenmilliárd forintot - adja. Emiatt az intézkedési tervben kiemelt a k+f tevékenységek végzését támogató programok működtetése, a forráshoz jutás támogatása főleg a kkv-szektor esetében, a kutatóhelyek támogatása a közép-magyarországi régióban is. Utóbbi azért fontos, mert fő szabályként kevesebb forrást kaphat a régió, viszont jellemzően ide koncentrálódik a k+f a szektorban. Ezért elképzelhető, hogy a területileg nem megkötött innovációs alapból is finanszíroznának pályázatokat.
