BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pörgetné a kormány a gyógyszeripart

2009. július 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap fogadta el a kormány azt az akciótervet, amely a gyógyszeripart és a biotechnológiát hivatott támogatni - emellett további három célzott stratégia készült az it, a logisztika és a járműipar támogatására. Az akcióterv alapvető célja, hogy a gyógyszergyártó szektor továbbra is prosperáló iparág maradjon - mondta Mester Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára. A gyógyszeripari kutatás-fejlesztés az egyik legtőkeigényesebb, a teljes vállalati k+f-költés felét - több mint ötvenmilliárd forintot - adja. Emiatt az intézkedési tervben kiemelt a k+f tevékenységek végzését támogató programok működtetése, a forráshoz jutás támogatása főleg a kkv-szektor esetében, a kutatóhelyek támogatása a közép-magyarországi régióban is. Utóbbi azért fontos, mert fő szabályként kevesebb forrást kaphat a régió, viszont jellemzően ide koncentrálódik a k+f a szektorban. Ezért elképzelhető, hogy a területileg nem megkötött innovációs alapból is finanszíroznának pályázatokat.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet