Maximálisan kihasználta a jogszabályok nyújtotta lehetőséget az a lebukott adóhatósági osztályvezető, aki őrizetbevétele után tanácsadó céget alapított. Lavner Jenőt, az APEH Közép-magyarországi Regionális Igazgatóságának osztályvezetőjét tavaly október elején érte tetten a rendőrség, amint a Teve utcai kirendeltségen kétmillió forintot vett át azért, hogy egy vagyonosodási vizsgálat során az adózó számára megfelelő határozat születhessen - az ügy pikantériája egyébként az volt, hogy a megvesztegetési ügyben Bodrácska Gábor, az egykori budapesti rendőrfőkapitány fia volt az összekötő.
A rendőrség őrizetbe vette Lavnert, majd lakhelyelhagyási tilalommal szabadon engedte. Az eljárás jelenlegi szakaszában a gyanúsítotti kihallgatások megtörténtek, a közeljövőben várható az ügy befejezése - tájékoztatta lapunkat a BRFK.
A volt osztályvezető lebukása után nem sokkal, október 11-én céget alapított Uni-em Kft. néven, a vállalkozás a cégadatok szerint számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenységet végez. Az ötszázezer forint tőkéjű társaságot október 15-én jegyezte be a cégbíróság. Az Uni-em a benyújtott beszámolója szerint tavaly 382 ezer forint bevételt ért el.
