Az Európai Unió Háza előtt több száz gazda tartott demonstrációt tegnap a tejtermelő ágazat kilátástalan helyzete miatt. Istvánfalvi Miklós, a Tej Terméktanács elnökhelyettese elsősorban az Európai Uniót (EU) hibáztatja a kialakult helyzetért, mivel a tejkvóták emelése miatt Magyarországon másfél év alatt 95 forintról 55 forintra esett a tej literenkénti felvásárlási átlagára. A demonstráló termelők petíciójukban arra kérik az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja felül a tejágazatot válságba sodró döntéseit. Ezenkívül a gazdák azt követelik, hogy az EU fagyassza be az országkvóták mennyiségét a jelenlegi szinten, mintegy felével emelje meg a kvótaalapú támogatásokat. A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) szerint a magyar kormány is felelős a jelenlegi helyzetért. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumtól a MOSZ a kereskedelmi monopóliumok megszüntetése mellett azt kéri, hogy a tejtermelők teljes egészében visszaigényelhessék a gázolaj jövedéki adóját.
