BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós megoldásért tüntettek a tejtermelők Budapesten

2009. június 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió Háza előtt több száz gazda tartott demonstrációt tegnap a tejtermelő ágazat kilátástalan helyzete miatt. Istvánfalvi Miklós, a Tej Terméktanács elnökhelyettese elsősorban az Európai Uniót (EU) hibáztatja a kialakult helyzetért, mivel a tejkvóták emelése miatt Magyarországon másfél év alatt 95 forintról 55 forintra esett a tej literenkénti felvásárlási átlagára. A demonstráló termelők petíciójukban arra kérik az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja felül a tejágazatot válságba sodró döntéseit. Ezenkívül a gazdák azt követelik, hogy az EU fagyassza be az országkvóták mennyiségét a jelenlegi szinten, mintegy felével emelje meg a kvótaalapú támogatásokat. A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) szerint a magyar kormány is felelős a jelenlegi helyzetért. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumtól a MOSZ a kereskedelmi monopóliumok megszüntetése mellett azt kéri, hogy a tejtermelők teljes egészében visszaigényelhessék a gázolaj jövedéki adóját.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet