Továbbra is ragaszkodik a kormány és a szocialista-szabad demokrata többség ahhoz, hogy jövőre az APEH szedje be az iparűzési adót. A keddi költségvetési bizottsági ülésen azonban Kóka János SZDSZ-es frakcióvezető, a fideszes képviselőkkel egyetértve, értelmetlennek és feleslegesnek tartotta a központosított beszedést. A PM képviselője szerint a módosítás a vállalkozások számára jelent majd könnyebbséget, a javaslat bírálói viszont az önkormányzatokat érintő hátrányokat sorolták. A bizottság által benyújtott módosító javaslat ezt kezelné, mivel az APEH az önkormányzatokat megillető összeget mindenképpen átutalná, ráadásul az esedékességet megelőző napon. Az önkormányzatok viszont attól tartanak, hogy az APEH az utalás díját rájuk terheli majd. Ez - ha valóban az önkormányzatok fizetik - több száz millió forint költséget jelenthet, míg iparűzési adóból nagyságrendileg 500 milliárd forint bevétel keletkezik évente. Az önkormányzatoknál marad a lehetőség, hogy halasztást és részletfizetési kedvezményt nyújtsanak a vállalkozásoknak. Ha a jegyző egyetért a kérelemmel, csak tájékoztatnia kell döntéséről az adóhatóságot, az APEH mérlegelés nélkül köteles a könnyítést engedélyezni.
