BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akcióterv a járműiparnak

2009. június 14. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétéves akciótervet hirdetett meg a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium a közúti járműipar megsegítésére. A tárca négy úgynevezett húzóágazatot nevezett meg, amelyek a hozzáadott értékük és foglalkoztatásban betöltött szerepük miatt kiemelkedők, és a recesszió idején ágazatokra szabott intézkedéssel segítendők. A tipikusan a szektornak szóló módosítások leginkább a szakképzést, a beszállítói és a kutatás-fejlesztést támogató programok. Utóbbi kettő a már meglévő pályázati lehetőségeket szélesítené, vagyis az Új Magyarország fejlesztési terv keretei között meghirdetett pályázatok feltételrendszerén lehetne alakítani.
A változtatások másik köre sokkal általánosabb, vagyis annak lényegében bárki élvezheti majd az előnyét. Ezek közé tartozik a négynapos munkahét vagy az a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által meghirdetendő pályázat, amely összesen 1,6 milliárd forintos kerettel támogatná a magasan képzett munkaerő alkalmazását.
Az autóipari beruházásokat azzal is ösztönözné a tárca, hogy a beruházások engedélyezési eljárásait egyszerűbbé tenné. Ennek része lenne egy olyan adatbázis, amelyben szerepelnének a 150 hektárnál nagyobb, megfelelő elhelyezkedésű építési területek és az ipari parkok. A területek nyilvántartásba vétele és rendelkezésre állása azért lenne fontos, hogy egy adott beruházáshoz szükséges engedélyek minél gyorsabban beszerezhetők legyenek.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet